2016 Klasik Mobilya Modelleri Ve Resimleri

Klasik mobilyalar, özellikle son yıllarda trend haline gelmiştir. Geçmişten günümüze kadar gelen klasik mobilyalar, günümüzde halen önemini korumaktadır. Klasik mobilyalar, ihtişam sevenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Klasik mobilyalar ile yapılan dekorasyonlar son derce başarılıdır. Klasik mobilya dekorasyon örneklerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de klasik mobilyalar, Osmanlı dönemini yansıtmaktadır. Osmanlı stili ile tasarlanan klasik mobilyalarda, el işçiliği ön plandadır. Bu neden dolayı, klasik mobilyalarda seri üretim sağlanamamaktadır.

Klasik mobilyalar çoğunlukla yatak odası ve salon için tercih edilmektedir. Yatak odasında, patlıcan moru, mürdüm, beyaz ve siyah gibi renkler tercih edilirken, salon takımlarında daha çok bej ve benzer tonların kullanıldığı görülmektedir. Evinin tamamında klasik mobilya kullanmak isteyenler için klasik mobilya dekorasyon örnekleri bulunmaktadır. Örneklere göz atarak, fikir edinebilirsiniz.

2016 klasik mobilya modelleri

Klasik Mobilyalarda Stiller

Klasik mobilyalarda, farklı stiller bulunmaktadır. Bu stillerden birisi, Barok stilidir. Barok stili, çok eski zamanlarda ortaya çıkmıştır. Oymaları ve aşırı süslemeleri ile bilinen Barok stilinde, el işçiliği de oldukça fazladır. Bu nedenle, üretimi zordur.

Klasik mobilyalarla ilgili bilinen stillerden bir diğeri de Rokoko stilidir. Bu stil ölçü, biçim ve süsleme açısından oldukça dengelidir. Rokoko stili, çok abartılı ve yüksek maliyetli olduğundan, günümüzde sadeleştirilerek üretimi yapılmaktadır.

Klasik mobilya stilleri ile ilgili Türk stilinden de söz edilmektedir. Türk klasik mobilya stilinin kökeni Selçuklu ve Osmanlı dönemine dayanmaktadır. Türklerde, klasik mobilyalar, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerini yansıtmaktadır. Türk toplumu, uzun bir süre göçebe yaşadığından dolayı, eşyalarının da taşınabilir nitelikte basit eşyalar olduğu görülmektedir. Ancak saray yaşamında, gösterişin ön planda olduğu taht, karyola, sedir ve benzeri eşyalar kullanılmıştır. Günümüzde ise, Osmanlı döneminde kullanılan bu mobilyaların stilinde klasik mobilya üretimi devam etmektedir. Osmanlı dönemi klasik mobilya dekorasyon örnekleri son derece başarılıdır. Üretimi seri olarak yapılamayan bu mobilyalar, modern mobilyalara nispeten daha pahalıdır.

2016 klasik mobilya modelleri

Neo Klasik Mobilya

Neo Klasik Mobilyalar, özellikle 2016 yılında son derece dikkat çekmiştir. Son yılların modası olan Neo Klasik Mobilyalarda, sadelik ve ihtişamın bir araya geldiği görülmektedir. Göze batmayan bir gösterişe sahip olan Neo Klasik Mobilyalar, son yılların en beğenilen klasik mobilya modelleri arasındadır.

Neo Klasik Mobilyalarda, simetrinin ön plana çıktığı göze çarpmaktadır. Bu da, daha dengeli ve düzenli bir görünüm yakalamıştır. Bu mobilya çeşitlerini, dikdörtgen, kare, daire ve eğri gibi şekillerin oluşturduğu görülmektedir. Neo Klasik Mobilya, 2016 yılının en çok beğenilen klasik mobilya modelleri arasındadır. Klasik mobilya dekorasyon örneklerine göz atarak, Neo Klasik Mobilya dekorasyonu ile ilgili fikir edinebilirsiniz.

2016 klasik mobilya takımları

Diğer Haberler