Klasik Yemek Odasında Alışılagelmişin Dışında Modeller

Yemek odaları ailenin bir arada olduğu yaşam alanlarıdır. Ayrı bir yemek odası ya da salonun belirli bir bölümünün kullanıldığı yemek odaları söz konusu olduğunda, bir çok farklı dekoratif stil söz konusu olabilmektedir. Küçük ya da büyük evler için klasik yemek odası dekorasyonunda masa, sandalye ve mekanın uygunluğuna göre ayna yer almaktadır. Önemli olan işlevsel bir kullanım sunan mobilyaları tercih etmektir. Ancak yeni dönemde alışılagelmişin dışında bir çok farklı uygulamanın tercih edildiğini görürüz. Artık modern tasarımlarda uyumdan ziyade birbirinden farklı renklerde ve modellerde sandalyeler kullanılmakta, masalar artık daha farklı modeller tercih edilerek kullanılmaktadır.  

Klasik yemek odası dekorasyonunda evde kaç kişi varsa o kadar sandalye yeterli olacaktır. İstediğiniz zaman tercih edebileceğiniz mobilya ve aksesuarlar ile yemek odası dekorasyonunu farklı bir hale getirebilirsiniz.

artemis klasik yemek odası

Alternatif Dekorasyon Önerileri

Yemek odası takımlarından hoşlanmıyorsanız, daha farklı modeller tercih edebilirsiniz. Özellikle klasik yemek odası sevmeyenler modern tasarımlar tercih ederken, aynılıktan sıkılan ya da çok fazla sandalyeye ihtiyaç duymayan kişiler için tabureler tercih edilebilir. Tabureler değişik boyutlarda ve renklerde kullanılabilmektedir. Oldukça farklı modellerde olan masalar tercih edilerek istenilen boyutta kullanılabilir. Son dönemde popüler olan banklar da kullanıldıkları alanlarda yer kaplamamakla birlikte konforlu olmadıkları için çok tercih edilmezler.

Küçük Alanlardaki Dekorasyon

Küçük bir alan söz konusuysa ve yemek masası için sınırlı bir alan varsa, bu durumda banklar tercih edilebilir. Yemek masası ile uyumlu olan ve yer kaplamayan banklar, klasik yemek odası şeklinde olmasa da, evinde sportif bir hava yaratan kişiler tercih edebilirler. Bankların arka kısımları olmadığı için konforlu sayılmazlar. Ayrıca iki kişiden başka kimse de, bu alanda oturmaz. Bu nedenle küçük puflar ya da tabureler tercih edebilirsiniz.

antik klasik yemek odası

Büyük Alanlardaki Dekorasyon

Büyük alanlarda her şey kolay gibi görünse de, daha risklidir. Dekorasyon konusunda başarılı bir çalışma için, kalabalık gösterecek olan fazlalıkta mobilyaların olmaması gerekmektedir. Klasik yemek odası takımı için gerekli olan mobilyaları büyük alanlarda kullanabilirsiniz. Ancak gerekli olan malzemeler dışındaki ek ürünler işinize yaramayacağı gibi, ortamda bir dağınıklık hissi yaratabilir. Yemek odası dekorasyonunda büyük alanlar için koyu renkler tercih ederseniz, mekanı dolu göstermek için uğraşmanız da gerekmez. Koyu renkler mekanı küçülteceği için, daha net bir çerçeve yaratabilirsiniz. Aynı zamanda kullanışlı ürünler tercih ederek, ihtiyacınız olmayan malzemelerle görüntü kirliliği yaratmamalısınız.

yasemin klasik yemek odası

Diğer Haberler